Kupuj szybko bez zakładania konta!  

AXIS M1054

Strona główna  »  Artykuły  »  AXIS M1054


AXIS M1054
AXIS M1054 to profesjonalna kamera sieciowa IP oferująca szereg niezwykle ciekawych rozwiązań, w tym dwukierunkową komunikację audio, możliwość pracy w całkowitych ciemnościach oraz bardzo wysoką jakość generowanego obrazu. Mimo niewielkich rozmiarów, kamera IP z serii AXIS M1054 została wyposażona we wszystko czego oczekuje się od najwyższej klasy urządzeń dozorowych.
Za wyświetlanie krystalicznie czystych i bardzo szczegółowych obrazów w rozdzielczości HDTV 720p (1 megapiksel) jest odpowiedzialny przetwornik 1/4" CMOS z funkcją skanowania progresywnego, który dzięki zwiększonej ostrości gwarantuje prawidłową reprodukcję zarówno obiektów statycznych, jak i ruchomych. Na wyposażeniu omawianego produktu zajdziemy także najnowocześniejszy kodek wideo w postaci kompresji H.264, która pozwala na lepsze wykorzystanie przepustowości pasma oraz pamięci masowej do zapisu materiałów wideo. Urządzenie oferuje możliwość regulacji rozdzielczości obrazu, dzięki czemu w łatwy sposób możemy dopasować jakość obrazu do indywidualnych wymagań użytkownika, a także do możliwości sieci. Dodatkowo pozwala na jednoczesne wygenerowanie wielu strumieni wideo w standardzie H.264 oraz Motion JPEG. Niezależnie od rozdzielczości wyświetlanego obrazu może on być odświeżany z częstotliwością na poziomie 30 klatek na sekundę. Na pokładzie modelu AXIS M1054 znajdziemy wbudowany czujnik podczerwieni (PIR), który gwarantuje niezwykle efektywną detekcję ruchu (nawet w całkowitej ciemności). Kamera sieciowa IP AXIS M1054 posiada także wbudowaną diodę LED, która pozwala na wyświetlanie obrazu przy oświetleniu na poziomie 0Lx (całkowita ciemność).

Pozostałe cechy użytkowe modelu AXIS M1054:

  • Aktywny alarm antysabotażowy
  • Zabezpieczenia sieciowe (filtrowanie adresów IP, zaawansowany system uprawnień i haseł dla użytkowników, szyfrowanie HTTPS)
  • Obsługa mechanizmu kontroli jakości QoS (ang. Quality of Service)
  • Funkcjonalny i elegancki wygląd
  • Łatwa instalacja
  • Obsługa protokołu internetowego IPv4 / IPv6
  • Obsługa technologii zasilania bezpośrednio z sieci Ethernet (Power over Ethernet - IEEE 802.3af)
  • Obiektyw 2,9 mm/F2.0 Fixed Iris, Fixed Focus