Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Kamery sieciowe AXIS Q1755

Strona główna  »  Artykuły  »  Kamery sieciowe AXIS Q1755


Kamery sieciowe AXIS Q1755
AXIS Q1755 to profesjonalna kamera CCTV IP, która na tle innych urządzeń tej klasy, wyróżnia się przede wszystkim obrazem w rozdzielczości HDTV, kompresją H.264 oraz wbudowaną funkcją  Dzień/Noc, zapewniającą efektywny dozór wideo w zmiennych warunkach oświetleniowych (monitoring całodobowy). Kamery AXIS Q1755 doskonale sprawdzają się w najbardziej wymagających systemach telewizji przemysłowej.
W kamerze IP z serii AXIS Q1755 zastosowano najwyższej jakości przetwornik obrazu 1/3” CMOS 2Mpx z technologią skanowania progresywnego, który pozwala na osiągnięcie rozdzielczości HDTV 1080i (1920x1080) lub HDTV 720p (1280x720). Bardzo wysoka rozdzielczość wyświetlanego obraz w połączeniu z najlepszą techniką kompresji H.264 gwarantuje doskonałej jakości nagrania wideo, które pozwolą nam na skuteczną wideoweryfikację zarówno osób, jak i zdarzeń alarmowych, występujących w strefie monitorowanej. Sygnał wizyjny generowany przez kamerę AXIS Q1755 jest zgodny ze standardami SMPTE, dotyczącymi rozdzielczości, reprezentacji barw i częstotliwości wyświetlania klatek. Transmisja obrazu do sieci IP może odbywać się z częstotliwością jego odświeżania na poziomie 30/25 klatek na sekundę (NTSC/PAL). Ponadto, w celu optymalizacji jakości obrazu oraz zajętości pasma, kamera IP AXIS Q1755 dodatkowo uzyskała wsparcie kodeka Motion JPEG. Zaimplementowana funkcja automatycznego trybu pracy dzień/noc w połączeniu z obiektywem funkcją Auto Iris i Auto Focus, zapewnia skuteczny i stabilny nadzór wideo w zmiennych warunkach oświetleniowych. Kamera sieciowa IP AXIS Q1755 dysponuje 10-krotnym zbliżeniem optycznym i 12-krotnym zoomem cyfrowym, co w połączeniu pozwala na dokonanie 120 krotnego zbliżenia, dzięki któremu możemy rozpoznać nawet bardzo małe przedmioty.

Pozostałe właściwości użytkowe kamery IP z serii AXIS Q1755 HDTV:

  • Dwukierunkowa komunikacja audio z wbudowanym mikrofonem (detekcja dźwięku) i wyjściem na głośniki do przekazywania komunikatów dźwiękowych do strefy monitorowanej,
  • Funkcja strażnika powodująca automatyczne zbliżenie obszaru, w którym wystąpiła aktywność,
  • Wbudowane gniazdo kart pamięci SD/SDHC (dodatkowej pamięci lokalnej do zapisu obrazu),
  • Zasilanie przez sieć Ethernet zgodnie z normą IEEE 802.3af,
  • Aktywny alarm antysabotażowy,
  • Dwa programowalne wejścia/wyjścia alarmowe,
  • Komunikacja: RS-422/RS-485.