Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Kamery przemysłowe HDCCTV

Strona główna  »  Artykuły  »  Kamery przemysłowe HDCCTV


Kamery przemysłowe HDCCTV
Standard HDCCTV to trzecia droga w rozwoju systemów telewizji dozorowej. Jest to nowa technologia, która bazuje na tradycyjnym medium transmisyjnym w postaci okablowania koncentrycznego. Dzięki swoim właściwościom użytkowym, stanowi silną konkurencję dla sieciowych systemów telewizji przemysłowej z kamerami megapikselowymi. HDCCTV bazuje na interfejsie HD-SDI, który pozwala przesyłanie sygnałów o jakości HD (720p lub 1080p w zależności od możliwości danej kamery) poprzez „klasyczne” okablowanie systemów CCTV.

Oczywiście podstawowym elementem instalacji tego typu są kamery przemysłowe HD-SDI, które w przeciwieństwie do kamer IP, przesyłają sygnały wideo bez kompresji i opóźnień (lepsza jakość obrazu w porównaniu z kamerami sieciowymi o tej samej rozdzielczości).

Przykładem profesjonalnej kamery HD-SDI może być produkt firmy Samsung w wersji SCB-6000. Jest to funkcjonalna kamera kompaktowa, pozwalająca na stworzenie skutecznego w działaniu systemu nadzoru wideo, w którym obraz w jakości Full HD jest przesyłany w czasie rzeczywistym za pomocą okablowania koncentrycznego. Dzięki możliwości uzyskania bardzo szczegółowego obrazu, kamera przemysłowa HD-SDI z serii SCB-6000 Samsung, doskonale sprawdza się w obiektach, w których konieczna jest bardzo precyzyjna identyfikacja obserwowanych osób i przedmiotów.

Dzięki wbudowanej funkcji Dzień/Noc (filtr podczerwieni) oraz nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym (m.in.: cyfrowa redukcja szumów SSNRIII, poprawa kontrastu SSDR oraz balans bieli), kamera kompaktowa HD-SDI z serii SCB-6000 pozwala na prowadzenie efektywnego nadzoru wideo w trybie całodobowym. Kolejną zaletą kamery SCB-6000 jest możliwość zdalnego sterowania w oparciu o interfejs komunikacyjny RS-485. Oczywiście na jej wyposażeniu nie zabrakło także innych użytecznych rozwiązań, takich jak: 16-krotny zoom cyfrowy, funkcja detekcji ruchu czy maski prywatności. Prezentowana kamera oferuje także podwójne zasilanie: 12V DC, 24V AC.