Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Monitoring niani

Strona główna  »  Artykuły  »  Monitoring niani


Monitoring niani
Rodzice korzystający z usług niani (opiekunki do dziecka) coraz częściej decydują się na instalacje kamery lub kamer, które mają za zadanie monitorowanie jej zachowanie oraz stosunku wobec powierzonego jej dziecka, podczas naszej nieobecności w domu (np. gdy jesteśmy w pracy). Najlepszym sposobem na monitoring niani są bezprzewodowe kamery sieciowe, ponieważ charakteryzuje je łatwa instalacja, możliwość zdalnego podglądu obrazu za pomocą przeglądarki internetowej lub urządzeń mobilnych (Windows Mobile, Symbian i iPhone) oraz w większości przypadków możliwość rejestracji dźwięku.

Przykładem kamery sieciowej, która spełnia powyższe wymagania, a do tego jest przystępna cenowo, może być kamera megapikselowa GV-CBW120 firmy Geovision. Jest to profesjonalne urządzenie dozorowe o niewielkich rozmiarach i stylowym wykończeniu (pasuje do każdego wnętrza), które dostarcza obraz w rozdzielczości 1,3 Mpix z prędkością do 25 klatek na sekundę – płynny materiał wideo pozwalający na dokładną identyfikację wszystkich szczegółów na obserwowanej scenie. Możliwość pracy w bezprzewodowej sieci komputerowej (IEEE 802.11 b/g/n) sprawia, że instalacja kamery jest bardzo łatwa, ponieważ nie wymaga prowadzenia przewodów transmisyjnych.

Kamera IP GV-CBW120 została wyposażona w szereg opcji dodatkowych, które są również użyteczne dla systemu monitoringu niani. Na wyróżnienie zasługuje m.in.: praca przy niskim poziomie oświetlenia, wbudowany mikrofon (rejestracja dźwięku) i dwukierunkowe audio, alarm sabotażowy oraz efektywna detekcja ruchu.